Крім того, відтепер юрособи повинні продавати не 65%, а 50% валютних надходжень

Національний банк України збільшив максимальну суму купівлі валюти фізособами і зменшив відсоток обов’язкового продажу валюти експортерами. Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

«Реалізувати чергові кроки з лібералізації валютного регулювання дозволяє сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках та рішення Міжнародного валютного фонду про погодження третього перегляду програми співробітництва з Україною і виділення четвертого траншу фінансування», – йдеться в повідомленні.

Таким чином, НБУ пом’якшує вимоги до обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті. Відтепер юридичні особи повинні будуть продавати не 65%, а 50% валютних надходжень.

У Нацбанку запевняють, що це не призведе до скорочення пропозиції валюти на міжбанківському ринку, оскільки «сьогодні підприємства добровільно продають набагато більше валютних надходжень, ніж зобов’язані, – понад 90%.

Також Нацбанк істотно пом’якшив обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню. Регулятор підвищив цю максимальну суму до 150 тисяч гривень, тобто на суму, понад якої фінансові операції з готівкою підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу.

Зміни затверджено постановою правління Національного банку України №30 від 4 квітня 2017 року. Зміни набирають чинності 5 квітня 2017 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ