Власником української дочки «Сбербанку» може стати син російського мільярдера

Національний банк України не отримував офіційних повідомлень від потенційних інвесторів щодо купівлі ПАТ «Сбєрбанк». Про це повідомили у прес-службі НБУ, передає УНН.

«Наразі Національний банк України не отримував офіційного повідомлення від потенційних інвесторів щодо купівлі ПАТ «Сбєрбанк» чи відповідних документів для набуття істотної участі», – зазначили у прес-службі.

При цьому в Нацбанку уточнили, що погодження набуття істотної участі у капіталі банків, отримане від будь-яких інвесторів, затверджується в рамках єдиних для всіх норм законодавства.

Раніше на сайті російської фінустанови з’явилось повідомлення, що латвійський «Норвік банк» і білоруська приватна компанія придбали 100% акцій української частини «Сбєрбанку». Угода може бути закрита вже в першому півріччі 2017 року.

У «Сбєрбанку» пояснили, що завершення угоди можливо «після отримання схвалень угоди фінансовими і антимонопольними регуляторами відповідних юрисдикцій, включаючи Латвію та Україну».

Як повідомляло агенство «Інтерфакс-Україна», основним покупцем українського дочірнього банку «Сбєрбанку Росії» виступить син власника нафтової компанії «Русснефть» Міхаіла Гуцерієва Саїд.

«Сьогодні AS Norvik Banka і його основний акціонер, підданий Великої Британії Григорій Гусельников, підписали угоду про участь в інвестиційному консорціумі з придбання українського підрозділу російського «Сбєрбанку». Мажоритарним акціонером нового консорціуму став британський підданий Саїд Гуцерієв і білоруська компанія, що належить йому», – йдеться у релізі Norvik Banka.

«Ця угода дозволить запропонувати українським клієнтам обслуговування, побудоване на європейських принципах якості, прозорості та доступності, зберігши технологічний рівень банку, створений «Сбєрбанком Росії», – зазначається у повідомленні.

За словами Гуцерієва, «придбаний банк має чудову інфраструктуру: в його платформу попереднім власником – «Сбєрбанком Росії» – були вкладені сотні мільйонів доларів. Це солідна основа для розвитку і якісного зростання проекту».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ