Валютні обмеження не скасовуватимуть щонайменше до травня
Валютні обмеження не скасовуватимуть щонайменше до травня

Валютні обмеження не скасовуватимуть щонайменше до травня. Причина полягає у затримці траншів від МВФ. Про це заявила голова НБУ Валерія Гонтарєва, передає 5 канал.

«На жаль, те, що ми не змогли отримати третій і четвертий транш, відтерміновує нашу дорожню карту по цих показниках далі, ніж квітень 2016 року, коли ми планували вже повністю скасувати всі наші валютні обмеження», – сказала вона.

Гонтарєва нагадала, що регулятору не вдалося наростити резерви до запланованого обсягу через недоотримання коштів від МВФ.

На сьогодні банківська система України має найвищу за всю свою історію ліквідність – 100 млрд. гривень, повідомила Гонтарєва.

«Всі ці 100 млрд. – це наш внутрішній потенціал для відновлення кредитування і росту економіки», – зазначила вона.

При цьому, за словами очільниці НБУ, початок відновлення банківської системи кредитування залежить від реалізації в країні низки реформ – судової системи, правоохоронних органів.

«Відновлення кредитування слід очікувати якщо не в середині цього року, то до кінця 2016-го. Банки зазнали величезних збитків. Вони терпіли збитки, тому що досі наша судова система, правоохоронні органи не працювали як слід», – зазначила голова НБУ.

Гонтарєва також повідомила, що на сьогоднішній день є 20 законопроектів, підготовлених Нацбанком, які сприятимуть перезавантаженню банківської системи країни.

«Вони перебувають у Верховній Раді. Найголовніші серед них – закон про капіталізацію банківської системи та закон про захист прав кредиторів. Ми чекаємо, що ВР ухвалить ці закони, бо без них перезавантаження банківського сектору буде неможливим», – додала вона.

Нагадаємо, наприкінці лютого 2014 року Нацбанк обмежив отримання готівкових коштів в іноземній валюті з поточних депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати в розмірі 15 тис. грн на добу. Наприкінці липня того ж року Нацбанк розширив запроваджене раніше обмеження з видачі готівкової гривні через каси банків і банкомати в межах до 150 тис. грн на добу на поточні та депозитні рахунки клієнтів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ