Рівень економічного зростання в НБУ пов’язують з блокадою ОРДЛО

Національний банк України переглянув попередній прогноз економічного зростання у 2017 році з 2,8% до 1,9%. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

«Через захоплення терористами підприємств, що діяли в українському правовому полі, розрив ланцюгів виробництва та постачання готової продукції скоротиться обсяг випуску продукції металургії та видобувної промисловості, коксу, електроенергії. Як наслідок, темпи економічного зростання у 2017 році можуть бути нижчими, ніж у січневому прогнозі на 1,3 п.п. внаслідок торговельної блокади», – зазначили в НБУ.

Згидно з повідомленням, цей негативний ефект від блокади буде переважно компенсовано за рахунок інших чинників, насамперед – більш сприятливої цінової кон’юнктури на зовнішніх ринках для товарів українського експорту (металів, залізної руди, зернових), ніж прогнозувалося раніше.

«Чистий позитивний ефект на економічне зростання від сприятливої ситуації на зовнішніх ринках становитиме приблизно 0,4 п.п.», – додали в НБУ.

«Таким чином, взявши до уваги ефекти від блокади та сприятливої зовнішньої кон’юнктури, Національний банк переглянув попередній прогноз економічного зростання у 2017 році з 2,8% до 1,9%», – повідомили у Нацбанку.

Також регулятор переглянув попередні макроекономічні прогнози з урахуванням ефекту торговельної блокади ОРДЛО і надав відповідні прогнози для ознайомлення Міжнародному валютному фонду в рамках перегляду макроекономічних прогнозів програми співпраці Фонду з Україною.

«У понеділок, 20 березня 2017 року, в Національному банку відбулося позачергове засідання комітету з монетарної політики, під час якого було узгоджено оновлені прогнози Національного банку на 2017-2018 рр. з урахуванням ефекту торговельної блокади окупованих районів Донецької та Луганської областей. У той же день Національний банк надав відповідні прогнози для ознайомлення Міжнародному валютному фонду в рамках перегляду макроекономічних прогнозів програми співпраці Фонду з Україною», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Національний банк очікує, що «найбільший ефект від торговельної блокади українська економіка відчує у поточному році».

Вказано, що остаточне затвердження оновлених макроекономічних прогнозів та ухвалення рішення з монетарної політики на їхній основі відбудеться під час наступного засідання Правління Національного банку з монетарної політики 13 квітня 2017 року.

Як відомо, раніше МВФ підтвердив внесення у порядок денний на 20 березня питання щодо надання чергового траншу України. Згодом воно зникло з порядку денного Ради директорів МВФ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ