Медаль ЧАЕС
НБУ випустив її тиражем 20 тисяч штук

Національний банк України випустив пам’ятну медаль, присвячену подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС, яка відбулася 30 років тому.  26 квітня 1986-го на четвертому енергоблоці стався вибух, нагадує ТСН.

Зазначають, що її виготовили з нейзильберу. Важить – 16,5 г, діаметр – 35 мм.

На аверсі медалі на тлі стилізованої пошкодженої арматури зображено образ Пресвятої Богородиці, ліворуч і праворуч від якого написи: «Чорнобильська трагедія. 1986-2016».

На реверсі розміщено стилізовану композицію – на тлі зруйнованої АЕС – група ліквідаторів; угорі напис півколом «Подвигу ліквідаторів присвячується».

Над створенням медалі працювали художники Олександр Кузьмін, Марія Скоблікова та скульптори Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

НБУ випустив її тиражем 20 тисяч штук. Придбати таку медаль можна за 26 гривень.

Нагадаємо,  нейзильбер («нове срібло») – сплав міді з 5-35 % нікелю і 13-45 % цинку. Характеризується корозійною стійкістю, підвищеною міцністю і пружністю після деформації, задовільною пластичністю в гарячому й холодному стані.

Її застосовують в промисловості для виготовлення деталей точних приладів, медичних інструментів, парової і водяної арматури, а також ювелірних виробів, нагород і монет.

Читайте: До 90-річчя Єлизавети II випустили ювілейну монету £ 5

БЕЗ КОМЕНТАРІВ