У планах НБУ – оновити дизайн усіх банкнот

Національний банк України планує змінити дизайн усіх гривневих банкнот. Про це повідомив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, передають Українські новини.

«Ми нещодавно почали проводити зміну дизайну банкнот великих номіналів: 100 гривень зразка 2014 року і 500 гривень зразка 2015 року. Ми працюємо над оновленням дизайну всього ряду банкнот. Національний банк постійно працює над цими питаннями. Про введення в обіг нових номіналів або нового дизайну повідомляємо», – сказав він.

За його словами, рішення про введення в обіг або виведення з нього банкнот, монет або зміну номінального ряду ухвалює правління НБУ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Національний банк України розглядає можливість оптимізації обігу монет дрібних номіналів та пропонує запровадити механізм заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків за товари.

В НБУ підготували проект постанови «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів», яка пропонує припинити карбування монет номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок, оскільки вони «припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення за товари та послуги».