Крім того, регулятор спростив проведення банками низки валютних операцій

Національний банк змінив порядок видачі індивідуальних ліцензій на переказ іноземної валюти за кордон і спростив проведення банками низки валютних операцій. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Регулятор уточнив перелік документів, які слід подавати для отримання індивідуальної ліцензії НБУ.

«З метою запобігання відтоку капіталу за межі України посилено вимоги щодо документів, які подаються в НБУ, зокрема за право регулятора запитувати такі документи в разі потреби», – заявили в Нацбанку.

Крім того, регулятор уточнив перелік операцій з переказу іноземної валюти суб’єктами господарювання-резидентами за межі України, які не вимагають отримання індивідуальної ліцензії НБУ.

«Відтепер змінами чітко унормована можливість перерахування в якості відшкодування резидентом-позичальником коштів нерезидента-гаранта (поручителя) за умови, що цей гарант (поручитель) оплатив згідно договору гарантії (поруки) за зобов’язаннями такого резидента-позичальника, передбачених відповідним кредитним договором з уповноваженим банком-кредитором», – повідомили в Нацбанку.

Також Національний банк уточнив перелік підстав для анулювання індивідуальних ліцензій на переказ суб’єктами господарювання-резидентами іноземної валюти за кордон.

Зміни набирають чинності з 15 грудня.