Однією з причин самогубства льотчика називають тиск на нього голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка

21 березня активісти ВО «Свобода», «Національного корпусу» та «Правого сектора» пікетували Адміністрацію президента на вул. Банковій у Києві. Про це у Фейсбуці повідомив громадський активіст, заступник голови київської «Свободи» Олександр Солонько.

Учасники акції вимагають усунути голову Миколаївської ОДА Олексія Савченка від виконання обов’язків на час розслідування загибелі військового льотчика, учасника війни з Росією, в.о. директора Миколаївського міжнародного аеропорту Владислава Волошина.

«Однією з причин самогубства льотчика називають тиск на нього голови Миколаївської ОДА Савченка (той самий, який в слові Україна робить 18 помилок, але все одно пройшов конкурс і очолив адміністрацію). Причиною цього тиску було намагання Савченка змусити Волошина (на той час гендиректора Миколаївського міжнародного аеропорту) ставити підписи на тендерній документації щодо ремонтів на підприємстві», – нагадав Солонько.

За його словами, причиною самогубства стала «та сама сакраментальна корупція правлячого класу»: «Високопосадовець тиснув на людину, яка пройшла війну і намагалася знайти себе в цьому житті через банальну зажерливість та прагнення наживи за рахунок публічного бюджету».

Активісти прийшли зі своїми вимогами саме на Банкову невипадково. Після скасування конкурсного призначення голів адміністрацій всі керівники ОДА/РДА фактично є прямими підлеглими Президента України, нагадав Олександр Солонько.

«Відповідно, вчинення незаконних корупційних дій його підлеглими може свідчити про те, що президент, як мінімум, знав про такі факти, а можливо й мав у них пряму особисту зацікавленість.  Відсутність належної реакції глави держави свідчить про те, що він не має політичної волі самотужки ініціювати притягнення до відповідальності чи відсторонення на час розслідування Савченка.  Варто звернути увагу ще й на те, що Генпрокурор призначається за поданням президента. Відповідно, теж перебуває під його впливом і це також означає, що розслідування справи і притягнення винних, зокрема, Савченка, багато в чому залежить від політичної волі глави держави», – наголосив він.

Корупція вбиває. Буквально.

Корупція вбиває. Буквально.Сьогодні пікетували Адміністрацію президента з вимогою усунути голову Миколаївської ОДА Савченка від виконання обов'язків на час розслідування загибелі військового льотчика, учасника війни з Росією, в.о. директора Миколаївського міжнародного аеропорту Влада Волошина.Однією з причин самогубства льотчика називають тиск на нього голови Миколаївської ОДА Савченка (той самий, який в слові Україна робить 18 помилок, але все одно пройшов конкурс і очолив адміністрацію). Причиною цього тиску було намагання Савченка змусити Волошина (на той час гендиректора Миколаївського міжнародного аеропорту) ставити підписи на тендерній документації по ремонтах на підприємстві. Отже, причиною самогубства стала ота сама сакраментальна корупція правлячого класу. Високопосадовець тиснув на людину, яка пройшла війну і намагалася знайти себе в цьому житті через банальну зажерливість та прагнення наживи за рахунок публічного бюджету.Чому націоналісти зі "Свободи", "Нацкорпусу" та ПС прийшли саме до Адміністрації президента?Після скасування конкурсного призначення голів адміністрацій всі керівники ОДА/РДА фактично є прямими підлеглими президента України. Відповідно, вчинення незаконних корупційних дій його підлеглими може свідчити про те, що президент як мінімум знав про такі факти, а можливо й мав у них пряму особисту зацікавленість. Відсутність належної реакції глави держави свідчить про те, що він не має політичної волі самотужки ініціювати притягнення до відповідальності чи відсторонення на час розслідування Савченка. Варто звернути увагу ще й на те, що Генпрокурор призначається за поданням президента. Відповідно, теж перебуває під його впливом і це також означає, що розслідування справи і притягнення винних, зокрема, Савченка, багато в чому залежить від політичної волі глави держави.Той факт, що мова йде про учасника війни робить цей випадок ще більш кричущим та вимагає негайних дій. Натомість, влада відмовчується і намагається зробити цю справу черговою жертвою системи колективної безвідповідальності та кругової поруки правлячого класу. Ми повинні максимально тиснути на владу і справа щодо явного доведення до самогубства героя війни має закінчитися покаранням винних. Якщо ж влада буде їх покривати, то список відповідальних лише розширитися.

Gepostet von Олександр Солонько am Mittwoch, 21. März 2018

Нагадаємо, 18 березня в Миколаєві у власній квартирі з бойового пістолета застрелився 29-річний виконуючий обов’язки директора КП «Миколаївський міжнародний аеропорт», Народний Герой України, колишній військовий льотчик Владислав Волошин. За словами правоохоронців, під час пострілу у квартирі перебувала вся його родина. Військовий від вогнепального поранення помер у лікарні швидкої допомоги. Волошин не залишив передсмертної записки і не повідомив медикам причини свого вчинку.

За повідомленням місцевих ЗМІ, він мав проблеми з чиновниками Миколаївської ОДА стосовно тендера на реконструкцію місцевого аеропорту. Згідно з інформацією, Волошина змушували «легалізувати» заднім числом фірму, яка півроку проводила на об’єкті ремонті роботи без оформлення.

Волошин перед самогубством заявляв, що боїться за дітей через тиск на нього голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка.

Раніше журналіст Дмитро Гнап повідомив, що екс-нардеп від БПП, а нині голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко, «давно став для президента Порошенка чимось типу власного Кадирова для Путіна».

Також Дмитро Гнап уточнив, що самогубство Волошина та ймовірну причетність голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка розслідуватиме управління Нацполіції, яке очолює Юрій Мороз – свого часу він працював в «Авант-банку» Савченка.

20 березня у Головному управлінні Національної поліції Миколаївщини повідомили, що  розслідують п’ять версій загибелі колишнього військового льотчика Владислава Волошина.