За словами Іллєнка, силові дії влади можуть мати абсолютно непередбачувані та катастрофічні для українського суспільства наслідки

Депутати-націоналісти застерігають Кабінет міністрів від силових дій щодо учасників блокади на Донбасі. Адже це може мати абсолютно непередбачувані та катастрофічні для українського суспільства наслідки. Про це повідомив депутат від партії «Свобода» Андрій Іллєнко, передає Українська правда.

«Ми закликаємо і застерігаємо від силових дій щодо зняття блокади торгівлі на крові. Тому що це може мати абсолютно непередбачувані й катастрофічні для українського суспільства наслідки. Цього робити категорично не можна», – наголосив він.

У відповідь прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив: «Який би спектр політичний ми не займали, у нас із вами є одне спільне – наша прекрасна українська держава, яка має бути сильною, незалежною і успішною».

«Звісно, ми проти будь-якого силового протистояння в цьому питанні. Але ми також маємо убезпечити від страждань мільйони українців – від заходу України до сходу. Це наше спільне завдання», – додав глава уряду.

Гройсман наголосив, що говорив блокувальниками, однак зворотнього зв’язку не було.

«Мене цікавлять три речі. По-перше, світло в українських оселях і в виробництвах, лікарнях, школах… Друга позиція: у нас є міста, які залежні від вугілля, на жаль… Третя позиція – не зупиняти українське виробництво. У всьому іншому ми відкриті. Але зворотного зв’язку, діалогу ми не отримали. Тому наше завдання  сьогодні – щоб усі підкорилися закону», – запевнив прем’єр.

Нагадаємо, 1 березня Кабінет Міністрів України затвердив порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції. Він передбачає створення Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва, що виконуватиме контрольні функції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше міністр МВС Арсен Аваков заявив, що хоче силами МВС розігнати блокаду Донбасу. Для цього він просить в Антитерористичного центру та Кабміну надання відповідних повноважень. На його думку, «лібералізм» Кабміну і переговори з учасниками акції ні до чого не призводять.

Як відомо, вже майже місяць триває блокада залізниці, що поєднує Донбас з рештою України. Внаслідок цього не надходить вугілля із зони АТО, що є необхідним для роботи електростанцій та підприємств металургії, продукція яких є найбільшою статтею українського експорту.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів запровадив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку України. 17 лютого вони набули чинності.

16 лютого у так званому штабі блокади торгівлі з окупантами заявили про намір продовжити блокування на Донбасі.

28 лютого в «штабі блокади» відмовилися від переговорів з урядом.