Державний борг України зріс фактично на третину через націоналізацію «ПриватБанку»

Націоналізація «ПриватБанку» призвела до зростання державного боргу до 82% ВВП (близько 71 мільярда доларів) станом на кінець грудня 2016. Про це повідомив проект CASE Україна «Ціна держави» на сторінці у Facebook.

«Міністерство фінансів України відзвітувало, що в листопаді державний борг трохи скоротився. На 1,2% до $ 67,54 млрд. Напевно це була б порція позитиву, якби ми не знали, що ПриватБанк націоналізовано і на його докапіталізацію уже було випущено 107 мільярда гривень ОВДП (держоблігацій – ред.)», – йдеться у повідомленні.

Підрахунки показали, що борг виріс і на кінець грудня склав близько 82% ВВП (близько 71 мільярда доларів).

«Усього за рік борг виріс приблизно на 300 мільярдів гривень – найбільші частини цього приросту: це позика МВФ (1 мільярд доларів), розміщення єврооблігацій (1 мільярд доларів). Докапіталізація «ПриватБанку» дала більше третини зростання боргу минулого року», – підкреслили аналітики проекту.

Фахівці стверджують, що ця тенденція свідчить про те, що боргові зобов’язання кожного громадянина, що працює, за 2016 зросли на 20,5 тисяч гривень. Так, тепер кожен із них винен кредиторам 116,7 тисяч гривень. Доля «ПриватБанку» в цій сумі становить 6,6 тисяч гривень.