Жертва експропріації підприємств на Донбасі – Рінат Ахметов?

Український журналіст Сергій Руденко у коментарі DW пояснив, як «націоналізація» підприємств відбилася на статках олігарха Ріната Ахметова.

Руденко упевнений, що жертва експропріації підприємств на Донбасі – саме український олігарх Рінат Ахметов.

«За 20 років він створив в Україні цілу бізнес-імперію зі штаб-квартирою на сході країни. Це Ахметов був одним з основних спонсорів Партії регіонів і фінансистом виборчих кампаній Віктора Януковича. Це люди Ахметова на початку 2014 року були причетними до підтримки сепаратистських рухів на Донбасі», – нагадав журналіст.

«Король» Донбасу завжди намагався грати свою політичну гру та навряд чи припускав, що наприкінці цієї гри втратить частину підприємств. Не допомогло йому і те, що до «націоналізації» Ахметов посилав гуманітарну допомогу жителям непідконтрольного Києву Донбасу», – підкреслив він.

За його словами, є кілька версій того, чому саме Кремль, а не лідери сепаратистів – вирішив «націоналізувати» бізнес Ахметова.

«Одна з них – олігарх як один із акціонерів «Опозиційного блоку» відмовився ділитися впливом в партії з кумом Путіна – Віктором Медведчуком. Так це чи ні – невідомо. Але, очевидно, що великий переділ майна в «ДНР» і «ЛНР» не міг відбутися без участі Медведчука, який зберігає свій вплив в Донбасі», – зауважив фахівець.

Крім того він запевнив, що нинішня історія – хороший урок для Ріната Ахметова.

«Три роки тому у нього були вибір і досить сил для того, щоб зупинити на сході країни «російську весну». Але Рінат Леонідович вирішив зіграти в свою гру. Після втечі Януковича з України йому потрібні були гарантії безпеки з боку євромайданівців. Він їх, очевидно, отримав. Але назавжди втратив Донбас. Спочатку – територію, на якій панував. А тепер втрачає і підприємства, які там розташовуються», – підсумував Руденко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ