Радіостанції намагаються навіть перевиконувати квоти, щоби випадково не порушити закон

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення за останні півроку зафіксувала лише 15 порушень закону про україномовні квоти. Як пояснив голова Нацради Юрій Артеменко, радіостанції намагаються навіть перевиконувати квоти, щоби випадково не порушити закон, пише Укрінформ.

За його словами, загальнонаціональні радіостанції перевищують квоту на трансляцію україномовних пісень на 7%, а щодо ведення передач державною мовою – на 30%.

Артеменко уточнив, що сума штрафів за шість місяців склала майже 634 тисячі грн. Так, найвища сума штрафу в сумі 215,6 тис. грн була нарахована радіостанції KISS FM, де частка україномовних пісень становила 24% на противагу законодавчо визначеним 25%.

За порушення ж закону в частині ведення передач державною мовою найбільший штраф регулятор застосував до одеської радіостанції «Радіо ГЛАС» – 43,2 тис. грн.

При цьому Артеменко наголосив, що регулятор діє безкомпромісно в кожному випадку правопорушення, навіть якщо йдеться про недовиконання квоти на 0,1%.

«Саме це й дозволило нам забезпечити виконання закону всіма ліцензіатами. Кожне порушення – це радше виняток з правила, обумовлений, головним чином, технічними причинами», – запевняє голова Нацради.

Нагадаємо, закон про україномовні квоти на радіо набув чинності 8 листопада 2016 року. А закон про україномовні квоти на телебаченні опублікували в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» 13 червня 2017-го. Тож, він набуде чинності 13 жовтня поточного року.

Документ передбачає, що за підсумками тижня обсяг трансляції передач і фільмів українською мовою на загальнонаціональних і регіональних телеканалах повинен становити не менше 75% в кожному з проміжків часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00, а на місцевих каналах – не менше 50%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ