Мовник нарікає на недосконалість закону про квоти

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала «Громадське радіо» і «Буковинську хвилю», в ефірі яких зафіксовано порушення вимог частини другої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Про це йдеться у повідомленні мовника.

Згідно з ліцензією, ефір «Громадського радіо» складається з розмовних програм і 5 годин музики.

«При цьому ми прорахували, що нашій аудиторії цікава саме інструментальна музика, без вокалу. Тому у звичайний день у нас в ефірі немає ані пісень українською, ані російською мовами. Лише іноді у розмовних програмах ми вставляємо пісні, як правило, українські», – йдеться у повідомленні.

3 травня 2017 року у вечірній програмі «Громадського радіо» була київська група, в репертуарі якої є пісні російською мовою. Три пісні пролунали в ефірі програми.

«Важливо відмітити, що музиканти в наших програмах з’являються раз на тиждень – і цього разу їхня поява збіглася з перевіркою Національної ради. Три пісні одразу порушили формальну квоту, що і зафіксувала перевірка», – пояснюють на радіо.

В результаті Нацрада оголосила мовнику штраф.

«Громадське радіо» поділяє позицію про недосконалість закону про мовні квоти і вважає, що ми постраждали через недосконалість механізму нарахування квот. Зрозуміло, що в ефірі багатьох музичних радіостанцій в підсумку звучить в десятки разів більше російськомовних пісень, але вони мають можливість балансувати це україномовними піснями. В нашому випадку ми не змогли цього зробити, оскільки ставимо в ефір інструментальні композиції», – пояснюють його працівники.

У будь-якому разі мовник планує сплатити штраф.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ