«Інтер» таки оштрафували за скандальний концерт

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала телеканал «Інтер» на 4,46 млн гривень за розпалювання ворожнечі під час концерту «Перемога. Одна на всіх». Про це повідомляє Detector.media.

Відповідне рішення Нацрада ухвалила за результатами позапланової перевірки каналу, призначеної за скаргами громадян Департаменту захисту національної державності Служби безпеки.

Перевірка підтвердила, що в ефірі «Інтера» 9 травня транслювався концерт, де ведучі закликали не перейменовувати в Україні вулиці на честь «фашистских преступников», а також наголошували, що «мы чужие в своей стране».

«Нацрада вбачає в цьому концерті розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, що є порушенням закону «Про телебачення і радіомовлення» та закону «Про інформацію», – ідеться у повідомленні.

Такі порушення караються штрафом у розмірі 25% ліцензійного збору, відповідно до ч. 8 ст. 72 закону «Про телебачення і радіомовлення».

Члени Нацради одноголосно вирішили застосувати цю санкцію.

Для «Інтера» сума штрафу становить 4,46 млн грн, що є найбільшим штрафом, призначеним Нацрадою за весь час використання цієї санкції.

Канал має сплатити штраф протягом 30 днів, якщо не оскаржить його в суді.

Читайте: Київських провайдерів закликають вилучити «Інтер» із кабельних пакетів