Ученим вдалося стиснути рідкий ізотоп водню до стану металу
Ученим вдалося стиснути рідкий ізотоп водню до стану металу

Американським і німецьким ученим вдалося стиснути рідкий ізотоп водню до стану металу. Про нову віху на шляху до створення твердого металевого водню розповідає lenta.ru.

Ще 1935 року науковці висунули теорію, згідно з якою для отримання металевого водню потрібний лише достатній тиск. З тих пір багато дослідницьких колективів намагалися довести цю теорію на практиці. Автори нового дослідження втілили теорію в життя: спочатку рідкий ізотоп водню стиснули, а потім струм зі спеціального пристрою через кілька проміжних стадій ініціював сильну електромагнітну хвилю, яка багаторазово підвищила тиск у центральному контейнері з речовиною. Потім дослідники виміряли, наскільки добре зразок відбиває світло, на думку вчених, це вказує на перетворення водню в метал. Дослідницькій спільноті ще належить перевірити отримані результати.

Дослідження в царині отримання водню з металевими властивостями цікаві не тільки з суто наукової, але і з практичної точки зору. Так, чимало дослідників сходяться на думці, що отримання такого водню дозволить створити високотемпературний надпровідник, який зможе працювати при кімнатних температурах. Також вважають, що якщо металевий водень буде стабільніший звичайного, а отже і більш енергетично щільним, то він цілком зможе стати дуже ефективним ракетним паливом.

Читайте також: Американці створили краплі, які допоможуть людині бачити у темряві.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ