Суд визнав опозиціонера винним у непокорі законному розпорядженню співробітника поліції

Російського опозиціонера Алєксєя Навального заарештували на 15 днів через непокору співробітникам поліції під час несанкціонованої масової акції в центрі Москви. Таке рішення ухвалив суд Москви, передає російський Інтерфакс.

Таким чином, суд визнав Навального винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 19.3 Кодексу про адміністративні правопорушення «Непокора законному розпорядженню співробітника поліції».

Раніше 28 березня суд визнав Навального винним і призначив покарання у вигляді штрафу в 20 тисяч рублів за організацію несанкціонованої масової акції. Сам Навальний не визнав провину у вчиненні опору поліцейським.

Захист Навального просив перенести засідання на наступний день.

«Ми цей матеріал не бачили, у нас немає часу підготуватися, і таким чином порушується право Навального на кваліфікований захист», – сказала адвокат опозиціонера Ольга Михайлова.

Суд відмовився задовольнити її клопотання. У зв’язку з цим опозиціонер та його адвокат заявили судді відвід, який також не задовольнили.

Нагадаємо, 26 березня тисячі росіян зібралися мітингувати проти корупції у вищих ешелонах влади. В руках тримали плакати з антиурядовими гаслами і вимагали розслідувати злочини влади та закликали до відставки уряду. Поліція оточила демонстрантів та почала їх затримувати.

Навального правоохоронці затримали вже через 20 хвилин після початку акції протесту в Москві. У цілому, в столиці Росії під час антикорупційних мітингів затримали понад тисячу людей.

Подібні демонстрації влаштовували й в інших містах Росії. Понад 150 активістів затримали у Махачкалі. Серед них – чимало і журналістів. Кілька людей отримали поранення. Сутичками з поліцейськими завершилася акція протесту у Владивостоку. Там затримали понад 40 людей, які вимагали розслідувати корупційні злочини місцевих органів влади. А у Санкт-Петербурзі за різними оцінками на мітинги вийшли від 5 до 10 тисяч осіб.

Російські ЗМІ називають протести найбільшими з 2012 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ