Лукашенко знову їде до України

Є кілька варіантів, із якою метою президент Білорусі Алєксандр Лукашенко знову їде до України. Зокрема, він міг приїхати, щоб передати меседж від Путіна. Крім того, він боїться нападу Росії через заплановані восени масштабні білорусько-російські навчання в Білорусі. Таку думку висловив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк у коментарі 24.

На думку політолога, імовірно, Лукашенко хоче використати Україну для створення містка дружби з ЄС.

Не слід також виключати, що президент Білорусі приїхав, аби передати меседж від Путіна. Наприклад, щодо обміну Донбасу на Крим, оскільки для таких послань потрібен серйозний комунікатор.

Крім того, додав експерт, Лукашенко боїться нападу Росії через заплановані восени масштабні білорусько-російські навчання в Білорусі. У результаті цих навчань чисельність армії білоруського лідера, звичайно, збільшиться вдвічі, але командний пункт перенесеться з Мінська до Москви.

Однак найбільш імовірно, що йтиметься про налагодження комунікацій із ЄС: «Лукашенко хоче використати Україну для створення містка дружби з ЄС. І йому потрібні страховки. Адже, коли Росія напала на Україну, то ЄС допоміг нам. Але в ЄС можуть відповісти, що не розуміють, від кого захищати Білорусь, якщо Мінськ декларує, що він єдине ціле з Москвою. Тим більше, що в такому випадку є загроза того, що Лукашенко потім знову повернеться до Росії».

Водночас, додав він, Лукашенка не цікавить покращення ситуації з правами людини в Білорусі або український досвід журналістських стандартів.

«Лукашенка цікавить тільки його власна безпека, яку він бачить у збалансуванні відносин з ЄС. І це дозволить йому торгуватися з Росією. Але питання, чи вдасться йому це вдруге?» – підсумував політолог.

Читайте: І вашим, і нашим: Лукашенко обіцяє виконувати всі доручення Путіна і Порошенка

БЕЗ КОМЕНТАРІВ