Назар Приходько, журналіст і волонтер

Штаб т.зв. «АТО» знову рапортує, що «Українські вояки вогонь у відповідь не відкривали». Я людина допитлива, і мене цікавить дуже багато речей та явищ абсолютно різного характеру, так от:

Якось я запитав, у свого Друга, який воював у 15-16 рр., як він психологічно справлявся з тим, що подекуди його підрозділу три доби забороняли відкривати вогонь, хоча всі передумови для цього були, а головне – була стовідоткова впевненість у позитивному результаті – «тихо прийшов, тихо пішов», а від командування лишень сухе «Спостерігайте»…

Так він мені відповів: «Як? Повертаєшся в «располагу» і не можеш заснути, бо в голові постійно прокручуєш ті моменти, розумієш, що міг ефективно відпрацювати, полегшити завдання на майбутнє… Пити не можна, аби придушити свідомість, єдина розрада – цигарки, бувало накуришся до нудоти, і голова обертом – так і засинаєш. На ранок вже краще».

Не знаю, як у Хлопців зараз, та з цієї розповіді можу зробити принаймні поверхневий висновок, що такий формат війни як зараз – негативно впливає на Хлопців. Перш за все – психологічно. І да, на про всяк випадок додам: мова йде про офіційні військові з’єднання, а не про ДУК і УДА, яким, інколи, в такі часові відтинки – Хлопці відверто заздрили.

Джерело: Назар Приходько

БЕЗ КОМЕНТАРІВ