Журналіст і волонтер Назар Приходько з добровольцем ДУК ПС Родіоном Трістаном, позивний «Морок», якого 17 червня 215 року було поранено на шахті «Бутівка». Родіон втратив одне око, а друге ледь вдалося врятувати шляхом складних операцій
Журналіст і волонтер Назар Приходько з добровольцем ДУК ПС Родіоном Трістаном, позивний «Морок», якого 17 червня 215 року було поранено на шахті «Бутівка». Родіон втратив одне око, а друге вдалося врятувати шляхом складних операцій

От я думаю.

Зараз іде національно-визвольна війна з Росією. Тяжка, кровопролитна, перша для фактично трьох поколінь. З добровольцями, воїнами, волонтерами і небайдужим, зціпившим зуби народом, який поки що терпить у тилу знущання над людською гідністю — чекаючи синів, батьків, братів, друзів.

Ці сини, батьки, брати та друзі щодня, ризикуючи життям, гарантують мирним людям спокійні дні та ночі, відчуття безпеки й упевненості.

Потім, для декого з них, хто залишиться живим, настає дембель. Вони повертаються з надією принаймні на те — що до них ставитиметься з повагою держава, чию цілісність і соборність вони боронили. А частенько стикаються з холодом та байдужістю бюрократів і несприйняттям з боку «заблудлого» елементу, який голосить «я вас туди не посилав».

Вибити УБД для декого стає справжнім життєвим іспитом. Хоча, здавалось би, вони його склали під Іловайськом, у ДАПі, в Дебальцевому. Про позачергові звання та державні нагороди багато зі справжніх героїв навіть не думають, хоча й заслужили на них повною мірою. Кров’ю.

А тут читаєш таке:

«30-річний заступник генпрокурора — керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький отримав звання державного радника юстиції III класу, яке відповідає званню генерал-майора».

Що?? Га?? За які заслуги перед Батьківщиною? Що такого видатного зробив Холодницький для держави та нації, що у 30-річному віці отримує ранг, який дорівнює званню генерал-майора? Які гучні посадки відбулися? Які гучні справи було порушено?

Як людина, яка має право розмірковувати на теми фронту, порівнювати фронтові реалії та реалії «мирські», вважаю — що це черговий торг «для своїх», у якому «папа» за щось, що є відомим лише йому, нагородив «сина».

Мені сьогодні дзвонив мій друг і побратим «Лакост», який зараз перебуває у Широкиному. Він туди їздить постійно у складі 131-го ОРБ. Там тяжко. Вчора ворожа ДРГ підійшла до наших позицій на 90 метрів, знову ж таки скориставшись туманом, як і два тижні тому — адже зараз потеплішало, то ж туман з моря не забарився.

Відбилися. І щоразу відбиваються. Так от ані він, ані я не переконані в тому, що героїчний чин буде оцінений державою гідно. А в теплому кабінеті в центрі Києва тепер сидить 30-річний генерал-майор. Кабінетний генерал-майор — якраз такий, яких на фронті не поважають понад усе.

Несправедливо все це. Щодо справжніх героїв несправедливо. Так, я розумію, що справжні захисники України воюють на фронті не за нагороди та регалії, але ми МАЄМО дбати про це самі. Без них. А президент — передовсім. А то як завжди: «Один в окопі — інший в Європі». Так не має бути.

Заступникові генпрокурора — керівникові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури президент Петро Порошенко присвоїв звання генерал-майора
Заступникові генпрокурора — керівникові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури президент Петро Порошенко присвоїв звання генерал-майора

БЕЗ КОМЕНТАРІВ