Назар Приходько, журналіст і волонтер

«Вчителька року» України Віолета Македон поїхала на заробітки у Лондон, не плануючи повернутись, адже бачить там для себе набагато більше перспектив.

Прикро таке читати, сумно… Але що робити, коли ти, талановитий, перспективний, дієвий, а особливо молодий – озираєшся навкруги? Що ти бачиш, якщо просто, в форматі 2D, дивишся на речі? Корупцію, кумівство, колаборацію влади з зовнішнім ворогом як на місцях, так і на центральному рівні…

Але це все – глобальні матерії. Перше що ти бачиш йдучи вулицею, – це заклопотані, сумні та злі обличчя людей. Один мій Друг досить довгий час прожив в Ізраїлі, і розповідав мені: «Я звик до того, що тобі посміхається продавець у крамниці, що люди доброзичливо відгукуються на твоє запитання «Не підкажете, як пройти…?», що сервіс – це сервіс, а не «Женщина, ну шо ви од мене хочете, я зайнята»… А тут приїжджаю в Україну – і у всіх не обличчя, а»… Ну, ви зрозуміли.

Саме тому талановиті, перспективні, дієві та молоді – сотнями тисяч виїздять у світи, бо неможливо молодій людині формуватися, професійно розвиватися і зростати в атмосфері загальнонаціональної депресії, яка дедалі більше нагадує ментальну рису Українського народу. Окрім системи управління Державою потрібно міняти і власний світогляд. Тільки в такий комбінації зможемо побудувати принципово нову Україну.

Джерело: Назар Приходько