Назар Приходько, журналіст і волонтер

Росіяни відреагували на затримання їхнього танкера «Neyma», яке здійснила СБУ разом з військовою прокуратурою 24.07.2019 біля Ізмаїла на Одещині.

У МЗС РФ заявили, що якщо мова йде про взяття росіян в заручники, то «это будет квалифицировано как грубейшее нарушение международного права и последствия не заставят себя ждать», а Заступник Голови «Совета Федерации» з міжнародних питань Владімір Джабаров заявив, що «что такие действия Украины значительно ухудшают перспективы налаживания российского-украинских отношений».

А тепер дивіться, як відповів би я на ці закиди з боку РФ:

«Затримання танкеру «Neyma» відбулось у повній відповідності з нормами міжнародного морського права. Танкер зайшов у територіальні води України під фальшивою назвою «Nika Spirit», що дало підстави сумніватися у прозорості та відкритості намірів екіпажу, що перебував на його облавку.

Наразі, Службою Безпеки України та Головною Військовою Прокуратурою проводяться всі необхідні слідчі та процесуальні дії для з’ясування обставин появи танкеру «Neyma», який свого часу блокував Українські військові кораблі у Керченській протоці, в територіальних водах України.

Хочемо нагадати, що в Російській Федерації, саме в ПОЛОНІ перебувають 22 Українських моряки та 2 співробітника СБУ, які були захоплені ФСБ в нейтральних водах. Вкотре акцентуємо вашу увагу на тому, що рішенням Трибуналу ООН з морського права від 25.05.2019 вимагається НЕГАЙНО звільнити Українських моряків.

В разі подальшого ігнорування рішення міжнародного Трибуналу – Україна залишає за собою право діяти жорстко та рішуче, як у військовій так і у цивільній площині, аж до примусової депортації всіх громадян РФ з території України, за аналогією з діями, застосованими РФ щодо громадян Грузії у 2009-му році.

Окрім цього, Україна вже розглядає питання розірвання дипломатичних відносин та повної заборони в’їзду громадянам Російської Федерації, всі міждержавні питання надалі вирішуватимуться на нейтральному дипломатичному майданчику у Швейцарії. знову ж таки – за аналогією з вашими дипломатичними відносинами з Грузією.

Наголошую: ми проти ескалації. Ми виступаємо на боці Закону і виконання рішень міжнародних інстанцій. Радимо вам робити теж саме і не доводити нас до гріха. Без поваги, Президент України».

Джерело: Назар Приходько