Пилип Іллєнко розповів, що 25 січня у НАЗК щодо нього склали вже два протоколи про адміністративне правопорушення

Національне агенство з питань запобігання корупції фактично запустило процедуру незаконного звільнення Пилипа Іллєнка з посади голови Державного агентства України з питань кіно. Про це написав сам голова Держкіно у Фейсбуці.

Як відомо, 19 січня НАЗК заявило про наміри притягнути Пилипа Іллєнка до адміністративної відповідальності. В Агентстві переконують, що у період 2016 – 2017 років він «ухвалював рішення в умовах реального конфлікту інтересів». На думку працівників НАЗК, конфлікт виник під час преміювання працівників Держкіно, адже начальниця відділу державного регулювання кіновідеопрокату Держкіно Марія Іллєнко, яка отримала премії, є двоюрідною сестрою Іллєнка.

Сам голова Держкіно пояснив, що Марія Іллєнко працює у відомстві з 1997 року, а на посаді начальника відділу – з жовтня 2011 року.

«Ми з Марією Іллєнко ніколи не проживали спільно, не були і не є пов’язані спільним побутом, не мали і не маємо взаємних прав та обов’язків, не мали і не маємо спільних майнових чи немайнових інтересів, не вели і не ведемо спільного господарства, не мали і не маємо спільної власності, не займалися спільно підприємницькою діяльністю, ніколи не позичали одне одному гроші, не вчиняли разом жодних правочинів, не були членами одних і тих же політичних партій, громадських чи релігійних організацій», – наголосив Пилип Іллєнко.

За його словами, відділ Марії Іллєнко входить до складу управління, яке підпорядковується безпосередньо першому заступнику голови Держкіно. Пилип Іллєнко уточнив, що всі премії отримані його кузиною, а це всього 26755 грн в 2016 році й 39286 грн – в 2017 році (разом з нарахованими податками), виплачувалися їй на рівні з іншими працівниками Держкіно, що займають відповідні посади, за поданням начальника управління і затверджувалися Першим заступником голови Держкіно на загальних підставах.

25 січня Пилип Іллєнко відвідав Національне агентство з питань запобігання корупції. Його запросили до відомства, щоби дати пояснення щодо виплати премій Марії Іллєнко.

«Вивчивши протоколи про адмістративні провопорушення, складені НАЗК, я не виявив у них будь-яких доказів порушення мною чинного законодавства щодо державної служби та запобігання корупції, адже всі аргументи НАЗК зводяться до того, що ніби то я перебуваю з Марією Іллєнко у сімейних відносинах, хоча Закон України «Про запобігання корупції» не відносить двоюрідних братів та сестер до категорії близьких осіб та членів сім’ї і, відповідно, не встановлює будь-яких обмежень щодо їх роботи на державній службі. На моє прохання пояснити мені, яким чином можуть виникнути сімейні стосунки з не членами сім’ї, або пояснити, в чому конкретно ці відносини полягають в даному випадку, мені було роз’яснено, що фактичне рішення про складення протоколу вже ухвалене і всі мої заперечення та пояснення не мають значення на цьому етапі нашого спілкування. Уповноважена особа НАЗК, яка складала протоколи, долучила мої письмові пояснення до них фактично навіть не читаючи, і це не зважаючи навіть на те, що я вказав на неправильне посилання на положення чинного законодавства у тексті складених нею протоколів», – повідомив він.

За словами голови Держкіно, сьогоднішні дії НАЗК носили суто формальний характер.

«…викликавши мене для надання пояснень і зауважень, ніхто навіть не збирався серйозно їх сприймати. Рішення вже було готове, а публічне запрошення мене для надання пояснень очевидно й було головною метою всього, що відбулося. Тому я не сильно й здивувався, зустрівши на вході до офісу НАЗК своїх старих знайомих з камерою 1+1», – пише він.

Голова Держкіно зауважив, що саме до компетенції відділу, який очолює Марія Іллєнко, належить державна реєстрація фільмів та серіалів й оформлення прокатних посвідчень на них, а «отже і вся робота по очищенню українського телеефіру від московських пропагандистських фільмів виконувалася цим відділом під безпосереднім керівництвом саме Марії Іллєнко».

Також він нагадав, що багаторазові перевірки Держкіно з боку різних правохоронних та контролюючих органів так і не виявили жодних фактів корупції, тому їх довелося «висмоктати з пальця довільно трактуючи й так розмиті норми чинного законодавства».

«Я не тримався і не тримаюсь за посаду, але склавши сьогодні саме два протоколи про адміністративне правопорушення замість одного (хоча по факту може йтися про одне можливе порушення) НАЗК ФАКТИЧНО ЗАПУСТИЛО ПРОЦЕДУРУ НЕЗАКОННОГО ЗВІЛЬНЕННЯ мене з Державного агентства України з питань кіно», – переконаний він.

Водночас, за його словами, робота Держкіно продовжується в штатному режимі. Сам Пилип Іллєнко готується до судового розгляду адміністративних справ за протоколами, складеними НАЗК, та оскарження дій НАЗК в судовому порядку.

«Всі події, які відбуваються вже майже 10 місяців навколо Держкіно наштовхують мене на думку, що робота по відродженню українського національного кінематографа та захисту національного інформаційного простору не залишається безкарною сьогодні, як вона не була безкарною й раніше», – резюмував Пилип Іллєнко.

Сьогодні відвідав Національне агентство з питань запобігання корупції, куди мене запросили дати пояснення щодо виплати…

Gepostet von Philip Illienko am Donnerstag, 25. Januar 2018

Як відомо, телеканал «1+1» неодноразово знімав упереджені та маніпулятивні сюжети про роботу Державного агенства з питань кіно, звинувачуючи відомство у корупції.