Ініціював питання відставки член агентства Руслан Рябошапка

Національне агентство з питань запобігання корупції 7 квітня не змогло відправити у відставку очільницю відомства Наталю Корчак. Про це повідомляють Українські новини з посиланням на джерело в НАЗК.

За словами співрозмовника, ініціював питання відставки член агентства Руслан Рябошапка, а Корчак підтримала його пропозицію і винесла відповідне питання на голосування.

Рябошапка і ще один член НАЗК Руслан Радецький проголосували за відставку. Проти цього рішення виступив член агентства Олександр Скопич, а сама Корчак утрималася.

Як відомо, закон «Про запобігання корупції», що регламентує діяльність НАЗК, не передбачає відставку голови агентства за рішенням самого відомства.

НАЗК є незалежним органом. Його члени призначаються на посаду Кабінетом Міністрів строком на чотири роки за результатами конкурсу. При цьому, за законом, члена НАЗК можна звільнити у разі призначення або обрання на іншу посаду, досягнення шістдесяти п’яти років, неможливості виконувати повноваження за станом здоров’я; набрання законної сили обвинувального вироку суду щодо нього; припинення ним громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України; подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням; відмови від прийняття присяги державного службовця; смерті.

Також причиною для звільнення може бути рішення суду, яким встановлено систематичне порушення вимог цього Закону, якщо відповідні порушення не містять ознак злочину.

Як відомо, реєстр електронних декларацій кілька днів у березні був фактично недоступний, тоді як друга хвиля заповнення електронних декларацій тривала до 1 квітня, а для тих, хто вносить відомості вперше, – до 1 травня.

Під час засідання Кабміну 29 березня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман жорстко розкритикував голову і членів Національного агентства із запобігання корупції та закликав їх піти у відставку. Також глава уряду заявив, що жодної політики в критиці НАЗК немає.

У свою чергу, керівник НАЗК Наталія Корчак запевняла, що її відомство не винне у збоях системи, та заявила, що у відставку не піде.

Згідно із законом, уряд не може звільнити керівництво НАЗК – це може відбутися, наприклад, за власним бажанням очільника агентства та його заступників, а також за рішенням суду.

30 березня стало відомо, що Міністерство юстиції готує законопроект про діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції, який дозволить переобрати керівників цього органу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ