За словами Корчак, Агентство США з міжнародного розвитку продовжить підтримувати проекти з фінансування політичних партій

Голова Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак каже, що агентство США USAID продовжує давати гранти, але не на всі проекти НАЗК. Про це вона повідомила на сторінці у Facebook.

За словами Корчак, Агентство США з міжнародного розвитку продовжить підтримувати проекти щодо фінансування політичних партій.

«Щодо співпраці USAID з НАЗК. Спростовую інформацію в частині повного припинення співпраці. Співпраця продовжується в частині політичних партій, заплановані проекти будуть реалізовані. Ми не розриваємо стосунків», – написала Корчак.

Щодо співпраці USAID з НАЗК. Спростовую інформацію в частині повного припинення співпраці. Співпраця продовжується в ча…

Posted by Корчак Наталія on Tuesday, 28 March 2017

При цьому, уточнив у Facebook член НАЗК Руслан Рябошапка, США виключили агентство із проектів підтримки антикорупційних органів та щодо судової реформи.

«Участь НАЗК у проекті підтримки антикорупційних органів SACCI та у проекті щодо судової реформі «на паузі», – заявив він.

Голова НАЗК підтверджує, що співпраця з USAID продовжуватиметься тільки в рамках проекту щодо фінансування політичних па…

Posted by Rouslan Riaboshapka on Wednesday, 29 March 2017

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 березня Рябошапка заявив, що USAID припинило співпрацю з НАЗК через скандальні правки до декларування, що зобов’язали громадські антикорупційні організації звітувати про статки.

Тим часом представники «Трансперенсі Інтернешенл Україна», «АвтоМайдану», Центру протидії корупції, РПР вимагають від уряду звільнення керівництва НАЗК через провал електронного декларування. Вони пропонують змінити законодавство і передбачити встановлення одноосібного керівництва агенством, зміну конкурсної процедури обрання керівника НАЗК та максимально швидкий запуск конкурсу з обрання нового керівника.

Активісти наголосили, що за рік роботи керівництво органу свідомо саботувало роботу реєстру декларацій, причому випадки збоїв в роботі реєстру носять системний характер. Водночас  за умови такої незадовільної роботи органу, керівництво майже щомісяця сплачує собі премії у розмірі кількох заробітних плат, в результаті чого заробітна плата членів НАЗК складає від 80 до 330 тисяч гривень.

Під час засідання Кабміну 29 березня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман жорстко розкритикував голову і членів Національного агенства із запобігання корупції та закликав їх вже сьогодні піти у відставку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ