Позов планують подати орієнтовно 3-4 квітня

Національне агентство з питань запобігання корупції має намір подати позов до суду на державне підприємство «Українські спеціальні системи» через неякісне виконання обов’язків системного адміністратора системи електронних декларацій. Про це заявила глава НАЗК Наталія Корчак, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми будемо подавати в суд на системного адміністратора в частині застосування до них штрафних санкцій, пов’язаних зі збоями в функціюванні системи електронного декларування, а в суді ми у всьому розберемося», – заявила Корчак.

Глава НАЗК вважає, що в рамках судового розгляду можна буде дізнатися, чи було з боку ДП «УСС» вжито всіх засобів для забезпечення роботи системи е-декларування.

Корчак уточнила, що планує подати позов орієнтовно 3-4 квітня.

Як відомо, реєстр електронних декларацій кілька днів був фактично недоступний, тоді як друга хвиля заповнення електронних декларацій триває до 1 квітня, а для тих, хто вносить відомості вперше, – до 1 травня.

Нагадаємо, під час засідання Кабміну 29 березня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман жорстко розкритикував голову і членів Національного агентства із запобігання корупції та закликав їх піти у відставку. Також глава уряду заявив, що жодної політики в критиці НАЗК немає.

У свою чергу, керівник НАЗК Наталія Корчак запевняла, що її відомство не винне у збоях системи, та заявила, що у відставку не піде.

Згідно із законом, уряд не може звільнити керівництво НАЗК – це може відбутися, наприклад, за власним бажанням очільника агентства та його заступників, а також за рішенням суду.

30 березня стало відомо, що Міністерство юстиції готує законопроект про діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції, який дозволить переобрати керівників цього органу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ