Голова департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна каже, що Агенство повністю контролює влада

Електронне декларування використовують для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними та з метою особистого збагачення голови та членів Нацагентства із запобігання корупції. Цю резонансну заяву зробила голова департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна, повідомляє Українська правда.

За її словами, НАЗК – не незалежний орган, його повністю контролює влада.

«Мене особисто з двома колегами у вересні викликали до Адміністрації Президента – так званий куратор за НАЗК пропонував, щоб усі перевірки, проекти рішень про які будуть винесені на засідання НАЗК, у першу чергу розглядалися в Адміністрації Президента, а потім уже на засіданнях НАЗК», – заявила Соломатіна.

«Я відмовилася це робити. У кінці вересня це повторилося – я знову відмовилася», – повідомила голова департаменту фінансового контролю НАЗК.

«Після цього 25 вересня голова НАЗК одноосібно, без погодження із членами НАЗК, підписала незаконний наказ, яким віддала мій департамент підконтрольній, лояльній до себе людині. Відтоді усі документи мого департаменту мали бути завізовані цим «контролером». Корчак незаконно зробила мій департамент підконтрольним своєму спільнику».

«Голова і члени НАЗК займаються фальсифікацією результатів спеціальних та повних перевірок. Особисто я отримувала від голови НАЗК незаконні вказівки щодо повних перевірок окремих народних депутатів, щоб за результатами вони були «чесними» і «правдивими» в лапках, щоб не було порушень. Я відмовилася від цього. Був ще один випадок, коли після моєї відмови скласти потрібний Корчак висновок щодо одного дуже високопоставленого чиновника, голосування членів НАЗК все одно відбулося. Проте їхнє рішення, опубліковане на сайті НАЗК, не відповідало тому проекту, який підготував уповноважений мого департаменту і за який фактично голосували», – додала Соломатіна.

Вона повідомила, що передала документи про факти корупції у НАЗК до Генеральної прокуратури, але їх повернули до НАЗК без розгляду.

«Тому я змушена була звернутися до Антикорупційного бюро. Я передала детективам НАБУ усі матеріали та надала свідчення. Однак, щоб не вийшло так, як з Генпрокуратурою, я попросила депутатів допомогти мені донести цю інформацію до громадськості», – сказала чиновниця.

Ганна Соломатіна також повідомила, що написала заяву про звільнення. Її прикладу послідували керівник апарату, голова радників голови НАЗК, директори інших департаментів.