В’ятрович вважає необхідною дискусію щодо назви «Верховна Рада»

Директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що назва «Верховна Рада України» є радянською спадщиною. Про це повідомляє УНН.

На запитання журналіста, чи планує Інститут національної пам’яті ініціювати перейменування Верховної Ради України, історик відповів: «Верховна Рада України, сама назва, є радянською спадщиною. Думаю, це ще потребує якихось обговорень, для нас це нова ідея».

Загалом, за його словами, декомунізація майже завершена і не передбачає знищення об’єктів зазначеної епохи – лише вилучення із громадського загалу.

Як підкреслив В’ятрович, якщо у більшості регіонів України із завданням міська влада впоралася, то у столиці радянські символи ще залишилися: «Досі не демонтовано пам’ятник Щорсу, скульптурну групу під так званою Аркою дружби народів, досі не демонтовано радянський герб на щиті «Батьківщини-матері». Здебільшого по Україні всі пам’ятники, які підпадали під декомунізацію, демонтовані. Якщо є бажання, якщо вважають, що є інші пам’ятники, поставлені в радянський час, які ображають чиюсь честь, гідність – органи місцевого самоврядування мають право ухвалювати рішення про демонтаж».

Читайте: Декомунізація дісталася США