За нинішнім курсом це понад 5500 доларів

Нацбанк України планує зменшити обмеження на продаж валюти фізичним особам та збільшити обсяг продажу з 12 тисяч гривень на день до 150 тисяч. Про це під час засідання Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності повідомив перший заступник голови НБУ Яків Смолій, передає  УНН.

«Продаж валюти населенню сьогодні – у нас еквівалент 500 доларів. Ми плануємо цей поріг підняти до суми, що не підпадає під фінмоніторинг, до 150 тисяч гривень», – сказав Смолій.

Варто зазначити, що наразі фізичні особи можуть придбати валюту на суму 12 тисяч гривень на день, а планується збільшення цієї суми до 150 тисяч гривень.

У свою чергу, заступник голови НБУ Катерина Рожкова зазначила, що в рамках валютної лібералізації НБУ поступово скасовуватиме всі тимчасові обмеження.

Разом з тим, у рамках лібералізації валютних операцій, планується надання дозволу фізичним особам інвестувати за кордон суми до 50 тис. євро.

Нагадаємо, раніше голова НБУ Валерія Гонтарэва повідомила, що після отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду Національний банк України пом’якшить валютне регулювання.

10 березня міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Рада директорів Міжнародного валютного фонду  20 березня розгляне питання щодо виділення Україні чергового траншу кредиту. Якщо рішення буде позитивним, то транш надійде впродовж 5 днів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ