В App Store або Google Play можна скачати додаток про українську гривню

31 серпня у Національному банку України презентували мобільний додаток «Українська гривня», що ілюструє всі елементи захисту банкнот української гривні. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

До цього часу інформація про елементи захисту та зовнішній вигляд банкнот гривні розміщувалася виключно на сайті НБУ та поширювалася лише у друкованому форматі.

«Фахівці Нацбанку вперше розробили спеціальний мобільний додаток про захист гривні. І кожному наразі будь-який ґаджет допоможе познайомитись з українською гривнею ближче та дізнатися про понад 20 елементів її захисту», – заявив в. о. очільника НБУ Яків Смолій.

«В інтерактивній формі тут відтворено захисні ознаки з імітацією переглядання банкноти проти світла, відтворено кінематичний ефект, елементи, що відчуваються на дотик, зображення і написи, які можна побачити за допомогою збільшувального скла», – зазначив директор департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк.

Також додаток «Українська гривня» містить відеоогляди оновлених банкнот номіналом 100 та 500 гривень для детального вивчення.

Завантажити мобільний додаток можна безкоштовно в App Store або Google Play. До того ж, він буде доступним для завантаження на сайті НБУ.