За оцінками Національного банку, ситуація на сході країни матиме обмежений вплив на обмінний курс

Тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в межах Донецької та Луганської областей матиме обмежений вплив на обмінний курс. Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України.

«За оцінками Національного банку, ситуація на сході країни матиме обмежений вплив на обмінний курс. Негативний вплив блокади на платіжний баланс буде здебільшого компенсований за рахунок сприятливої ситуації на зовнішніх сировинних ринках», – йдеться в повідомленні.

Крім того, для пом’якшення впливу блокади на валютний ринок Національний банк за необхідності може скоротити обсяг купівлі валюти на міжбанківському ринку на поповнення валютних резервів. Водночас макроекономічний ефект від призупинення торгівлі між підконтрольними та непідконтрольними територіями може бути більшим у випадку відхилення фактичного розвитку подій від закладених припущень, наприклад, повільніше налагодження альтернативних джерел постачання сировини або гірші зовнішні умови.

Нагадаємо, 15 березня РНБО ухвалила рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення. Причиною такого кроку в РНБО назвали «різку ескалацію російської агресії проти України, насильницьке захоплення українських підприємств, розташованих на території окупованих районів Донецької та Луганської областей».

Цього ж дня стало відомо, що бойовики самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» захопили всі активи «ДТЕК Енерго» на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ