Орієнтовна ціна однієї монети становитиме 61 гривню

З 15 квітня Національний банк вводить пам’ятну монету «Холодний Яр». Про це інформує прес-служба регулятора.

Монета присвячена історичній місцевості, в центрі якої розташований Свято-Троїцький Мотронинський монастир.

Пам’ятні монети виготовлені з металу нейзільбер масою 16,5 грамів, тиражем 40 тис. штук. А орієнтовна ціна однієї становитиме 61 гривню.

На аверсі монети в центрі на матовому колі розміщено малий державний герб України, над яким півколом міститься напис «Україна», під гербом – позначення номіналу «5 гривень». По обидві сторони від напису – зображення стовбурів дерев, угорі на дзеркальному тлі – стилізований напис півколом «Холодний яр», внизу ліворуч – рік карбування монети (2019) та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети розміщено композицію, що символізує реліктовий ліс вгорі та внизу з ракурсу погляду людини вгору, зображено дерева, вершини яких тягнуться до жовто-зеленого кола в центрі монети, ліворуч і праворуч – коні з вершниками, які символізують визвольну боротьбу часів гайдамаччини і Холодноярської Республіки; внизу серед дерев – Троїцька церква Мотронинського монастиря.

Довідка: Холодний Яр – лісовий масив (Кам’янський район Черкаської області), де серед пам’яток природи відомим є тисячолітній дуб, названий на честь Максима Залізняка.

Ця територія зберегла багато археологічних пам’яток різних епох. Саме з Холодного Яру почався навесні 1768 соціальний та національно-визвольний рух 1768-1769 рр. на Правобережній Україні – Коліївщини.

В 1840-х роках тут побував Тарас Шевченко, який згадує про Холодний Яр у поетичних творах «Гайдамаки» і «Холодний яр».

У 1919-1922 роках під прапором Української Народної Республіки діяли повстанці Холодноярської Республіки.