Однак президент підкреслив, що державною мовою все ж таки  є українська і в майбутньому це не зміниться

Президент України Володимир Зеленський заявив, що жодної мовної проблеми в Україні не існує, а жителям окупованого Донецька потрібно дати можливість говорити тією мовою, яку вони оберуть. Про це він заявив 8 липня під час пішої прогулянки після саміту Україна-ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

Серед іншого Зеленський прокоментував ініціативу Офісу президента Андрія Богдана надати Донецькій і Луганській областям особливий мовний статус: «Ідея Андрія – це його ідея, але й люди про це говорять. Я думаю, що ми колись припинимо війну, і потрібно дати людям в Донецьку говорити тією мовою, якою вони хочуть. У чому тут проблема? У нас в цілому немає цієї проблеми».

Зеленський також сказав, що готовий враховувати думку жителів Донбасу щодо мовного та інших гуманітарних питань.

«Просто велася інформаційна війна, що не можна говорити російською мовою. Але ось я президент і говорю з вами, як хочу. Якщо буде у жителів Донецька якесь спеціальне прохання, щоб вони, наприклад, документи могли заповнювати російською мовою, – я не бачу великої проблеми в тому, щоб це обговорити», – заявив він, при цьому перейшовши на російську.

Однак президент підкреслив, що державною мовою все ж таки  є українська і в майбутньому це не зміниться.

Читайте: Як припинити війну на Донбасі: рецепт Зеленського (відео)

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше глава Офісу президента Андрій Богдан заявив, що не проти надати статус регіональної російській мові в Донецьку та Луганську, якщо ці території визнають, що є частиною України.  Водночас Богдан проти другої державної мови в Україні.