Премію американського ПЕН-центру від імені українського режисера Олега Сенцова отримала його двоюрідна сестра

Українському режисеру Олегу Сенцову, незаконно утримуваному у в’язниці в Росії присудили премію американського ПЕН-центру «Свобода писати».  Про це повідомив народний депутат Мустафа Найєм на сторінці  у Facebook.

Премію від імені українського політв’язня отримала його двоюрідна сестра Наталя.

#FreeSentsovЦеремония вручения премии Американского ПЕН-центра имени Барбары Голдсмит «Свобода писать». В этом году ее…

Posted by Mustafa Nayyem on Dienstag, 25. April 2017

Мешканця Криму відзначили «за велику мужність виступити проти нетерпимості до свободи вираження і сумлінне інакомислення».

Під час церемонії вручення премії «Свобода писати» актор Алан Каммінґ зачитав лист Сенцова.

«Тюрма –  це м’ясорубка людських доль, потрапивши в яку, перестаєш вірити в справедливість, але не перестаєш за неї боротися. Тут все по-іншому, тут намагаєшся жити і виживати, хоча відчуваєш, що твоє справжнє життя залишилося десь там, за парканом. І що реальний ти залишився теж на волі, а посадили когось іншого. Що все це тимчасово, що скоро все вирішиться і зміниться. Але нічого не змінюється і не вирішується. Опинившись у в’язниці, привчаєшся жити надією, навіть якщо її немає», –  йдеться у листі.

«Коли я останній раз заїжджав на Майдан, де вже почали гинути люди, моя мама сказала: «Навіщо ти туди їдеш? Адже у тебе двоє дітей!». Я відповів, що саме тому я туди й їду –  я не хочу, щоб вони жили в країні рабів. Ми тоді перемогли, але виявилося, що ще не до кінця. І боротьба триває, але вже без мене», – пише режисер.

Повний текст його листа Наталя опублікувала на своїй сторінці Facebook.

Я знаю, что самое слабое место Олега – это дети. Никакие пытки для него не страшны так, как факт, что дочь и сын растут …

Posted by Наталья Каплан on Dienstag, 25. April 2017

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова та його товариша Олександра Кольченка і ще низку українців окупаційна влада звинуватила у терористичній діяльності в Криму. В серпні 2015 року Сенцова засудили до 20 років в’язниці, Кольченка – до 10.

Довідка: Американський ПЕН-центр вручає щорічну нагороду в’язням сумління, які опинилися у скрутних обставинах. До слова, 37 із 40 переможців конкурсу «Свобода писати» звільнили з в’язниці упродовж 1,5 року з моменту нагородження.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ