Експерт переконаний, що Трампу не слід було зустрічатися з Лавровим

Президенту США Дональду Трампу не варто було зустрічатися з главою МЗС Росії Сєргєєм Лавровим. Візит російського дипломата у США 10 травня є ознакою того, що двосторонні консультації увінчаються особистою зустріччю президентів Трампа і Путіна. Про це пишуть наукові співробітники Atlantic Council у статті для Foreign Policy.

На переконання авторів статті, Трампу не варто було спокушатися на зустріч із главою МЗС Росії: «Перш ніж сідати за стіл переговорів з Лавровим, президенту Трампу слід розробити всеохопну політику і стратегію щодо Росії. Зараз вони відсутні, що вельми небезпечно».

На їхню думку, нині несвоєчасно «винагороджувати Москву» в формі зустрічі президентів, і радять адміністрації зробити три речі:

  1. Форсувати і завершити міжвідомчий аналіз курсу США щодо Росії до того, як буде призначена дата саміту.

«Курс США, в якому поєднувалися б стримування, пильність і вузьке співробітництво, – правильний рецепт підходу до глави Кремля. Адміністрація Трампа вчинить мудро, утримавшись від «транзакційного підходу» або будь-яких спроб укласти «великі угоди». У відносинах з путінською Росією такі історії завжди закінчуються однаково», – ідеться у статті.

  1. Адміністрації слід визнати, що російські цілі в Сирії не збігаються і не збігатимуться з цілями США.
  2. Адміністрації Трампа слід активізувати інтерес у питаннях України і тиснути на Росію, вимагаючи, щоб та виконала свої зобов’язання щодо припинення вогню.

Фахівці вважають, що дії Путіна спонукають Китай, Іран та «інші ворожі країни» робити сміливі кроки.

«І якщо США наївно змиряться з путінським підпорядкуванням України (вірогідно, взамін на часткове або непослідовне співробітництво в Сирії), виникне такий ефект «хвилі», що нинішній стан речей у світі здасться спокійнішим у порівнянні з майбутнім», – резюмував експерти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ