Військовий експерт спрогнозував тривалу російську агресію

Військовий експерт Ігор Козій у коментарі 24 пояснив, що посилення військового напруження на Донбасі пов’язане з тим, що РФ не відмовилася від своїх планів щодо захоплення і зруйнування української державності.

Експерт запевнив, що прив’язувати ескалацію на Донбасі не слід до якихось зустрічей чи інших політичних подій.

На його думку, агресія продовжиться ще не один рік. Ключовий її гравець один – Путін. Необхідно, щоб він у законний спосіб був усунутий від влади.

За словами Козія, аби припинити цю агресію, потрібне політичне бажання державного керівництва України. Зокрема, потрібно посилювати обороноздатність держави, оскільки сьогодні створюються нові штаби, структури, але користі з цього поки небагато.

Крім того, зауважив він, потрібно проводити демократичні реформи, в першу чергу, завершити судову.

«Головне – робота з міжнародним суспільством, щоб РФ відмовилася від своїх агресивних планів. Однак, щоб переконувати міжнародне суспільство, треба розвинути свою державу. На жаль, ми бачимо, що сьогодні відбувається у внутрішній політиці України. Постійна неузгодженість між політичними силами. Небажання влади спілкуватися з людьми, проводити реформи», – підкреслив фахівець.

Коментуючи посилення напруження біля Маріуполя, він нагадав, що це найкоротший сухопутний шлях для Росії на Крим. Є також економічний фактор, оскільки шахти розташовані в інших районах. Тому цей шлях потрібен ще й для транспортування вугілля і металургійної продукції.

До того ж, зауважив експерт, Росія рано чи пізно почала би знову ескалацію з використанням крупнокаліберної зброї, яка заборонена Мінськими домовленостями.

«Є певний позитив у тому, що російські збройні угрупування використовують крупнокаліберну зброю. Якби цинічно це не звучало, але якщо РФ її не використовує, отже, зброя десь складається. Тож готується щось більш потужніше і серйозніше. Тому тут питання до структурних сил спеціальних операцій України, які досі не виявили і не знищили ці склади», – підсумував Козій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ