Андрій Золотарьов
Політолог Андрій Золотарьов

Не можна виступати проти електронного декларування, бо воно вкрай необхідне, але покладати на нововведення якісь великі надії, мовляв, воно призведе до радикальних змін, я б не став. Про це виданню Інформаційний Акцент розповів політолог, керівник центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

За словами експерта, наші політики зможуть найти спосіб оминути правила електронного декларування та подати в декларацію вигідну для них інформацію.

«Тут постає питання в законно слухняності. На відміну від поведінки європейських урядовців, наші політики не досить законослухняні. Якщо над розробкою якогось закону в Україні працює десяток людей, то як оминути цей же закон думають тисячі. Тому в будь-якому законопроекті вони знаходять певні шпаринки. Зараз наші високопосадовці будуть шукати дідусів та бабусь, на яких будуть записувати своє майно, щоб унеможливити ризики переслідування за недекларування», – наголосив він.

Золотарьов додав, що за два роки безперервної боротьби з корупцією її не долають, а навпаки впорядковують: «Ці маневри і тактика, яку вони демонструють нашим західним партнерам, що ніби борються з корупцією і підтримують їхні вимоги, насправді не працюють, бо від цього корупція не зникає. Зараз депутати будуть лише краще ховати своє майно, використовуючи підставних людей, на які можна буде все записати».

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції з 15 серпня запустить систему електронного декларування для високопосадовців, що є ключовою умовою надання Україні безвізового режиму з ЄС.