В угоді щодо тиші на Донбасі можуть прописати і заборону на обстріл цивільних об’єктів

В угоду про запровадження в районі бойових дій на Донбасі режиму тиші треба внести пункт, що забороняє ведення вогню у відповідь. Таку заяву зробив глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма в Мінську 5 червня, передає прес-служба президента.

«Це принципово. Оскільки жодна сторона не хотіла ставити себе в незручне становище, щоб потім відповідати за це. А сьогодні ми перед усім світом повинні показати, що хочемо цього «режиму тиші». Повинно бути записано, щоби не стріляти у відповідь, а також введена заборона на обстріл цивільних об’єктів – шкіл, дитячих садків», – сказав Кучма.

За його словами, до 19 червня Тристороння контактна група повинна розробити та затвердити ці пропозиції.

Під час засідань обговорювалися і питання обміну військовополоненими.

«Я не можу сказати, що завтра ці питання принципово вирішаться. Але чітко знаю, що вони почнуть вирішуватися. Також порушувалося питання наших моряків. Я також переконаний, щоб рух буде у цьому напрямку», – наголосив голова української делегації.

Нагадаємо, 3 червня президент Володимир Зеленський призначив Леоніда Кучму представником України в контактній групі з врегулювання на Донбасі.