В Україні та ЄС різні стандарти якості електроенергії, що виключає можливість простого приєднання

В Україні та Європейському Союзі є різні стандарти якості електроенергії, що виключають можливість простого приєднання. Про це розповів експерт із енергетики Геннадій Рябцев у коментарі 24, оцінюючи успішне підписання угоди між «Укренерго» і європейським об’єднанням операторів систем передачі електроенергії ENTSO-E, що включає у себе чіткі умови приєднання до енергетичної системи Європи.

«Приєднати системи можна або шляхом повної інтеграції, або синхронізації. Для цього потрібно провести перелік заходів, які розробили фахівці «Укренерго», – підкреслив Рябцев.

Також він нагадав, що бажання приєднати Україну до європейської енергетичної системи сягає кінця 1990-х років. Тоді йшлося, що це слід зробити до 2004 року, але цього не вдалося зробити через брак коштів.

За словами експерта, нині в «Укренерго» є інвестиційний план, звідки брати кошти. Частково це будуть європейські інвестиції, кошти з прибутку «Укренерго» та інші джерела.

«Ця угода відрізняється тим, що це не декларація про наміри, а вже конкретні речі, як саме енергосистему України приєднувати до європейської. Цьому передувала серйозна робота, аби у ній взяли участь усі зацікавлені сторони».

Він додав: уже відбулися перші тестові випробування, які дозволили підтвердити, що обидві системи можуть взаємодіяти. Програма енергетичної інтеграції займе не менше 5 років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ