1
Вірус Зіка, можливо, спричиняє народження дітей із мікроцефалією

Небезпечний вірус Зіка може вийти за межі Південної Америки та поширитися на обидва американські континенти. Уникнути захворювання вдасться лише жителям Канади та Чилі. Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я, інформує Reuters.

«Небезпечний вірус Зіка, що вже спричинив вроджене захворювання мозку у тисяч дітей у Бразилії, вірогідно пошириться на всі країни обох американських континентів, за винятком Канади та Чилі», – йдеться у повідомленні.

Вірус, який переносять москіти, вірогідно, спричиняє народження дітей із мікроцефалією (зменшеним мозком).

«Бразилія повідомила про 3893 підозри на мікроцефалію, що у 30 разів більше, ніж упродовж будь-якого року, починаючи із 2010-го. Загалом захворювання набули 1-2% усіх новонароджених штату Пернамбуко, що є одним із найбільш вражених вірусом», – наголошує видання.

Тим часом влада Австралії закликала жителів країни утриматися від відвідування 22 країн, в яких зафіксована епідемія вірусу Зіка. Тим, хто не може відмовитися від поїздки, радять вживати заходів обережності, щоби не бути укушеними комарами, які є переносниками вірусу.

Зокрема, австралійцям рекомендують не відвідувати держави Південної та Центральної Америки. Тим, хто нещодавно повернувся з цих регіонів, радять негайно проконсультуватися у лікарів.

Наразі вакцини проти вірусу не існує, але його швидке поширення провокує до поглиблення досліджень.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Україну накрила епідемія грипу. Епідеміологічний поріг перевищено в 18 областях України, при цьому в 11 – на 50%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ