Відсутність повноцінного сну насправді  впливає на поведінку

Хронічне недосипання негативно вливає на поведінку. Зокрема, людина стає більш схильною до ухвалення ризикованих рішень, навіть якщо це для неї не характерно. Небезпека зростає, коли тривалість сну зменшується до 5 годин на добу. Про це пише видання Daily Mail.

Науковці провели експеримент у команді з 14 людей, які грали в азартні ігри на гроші. Добровольці спали п’ять годин на добу, а потім грали. Вони могли вибрати автоматичну ставку (20 швейцарських франків) або грати зі ставкою до 100 франків. Це було більш ризикованою поведінкою, адже збільшується ризик втратити всю суму грошей.

Виявилось, що відсутність повноцінного сну насправді  впливає на поведінку добровольців – деякі учасники експерименту стали частіше ризикувати.

«Водночас люди не бачать загрози такої поведінки – вони не розуміють, що їхня поведінка змінилася», – зазначив професор Цюріхського університету Бауман.

За його словами, недосипання сповільнює мозкові хвилі в правій частині префронтальної кори. А ця область пов’язана з типовою поведінкою людей, котрі постійно ризикують.