Юрій Луценко спричинив черговий, але цього разу, можливо, – свій останній скандал. Найбільш запеклий медіа-борець із корупцією заявив, ніби посол США в Україні Марі Йованович давала йому інструкції в перші дні перебування Луценка на посаді генпрокурора, проти кого не можна відкривати розслідування. Ця тема стала топовою не лише в Україні, а й у США. Чи тверезо вчинив Луценко – у коментарі для видання InfA поділився власними міркуваннями експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник.

Нагадаємо, гучний скандал, ініційований Юрієм Луценком, стосується посла США в Україні Марі Йованович, яку генпрокурор звинуватив у підтримці окремих представників вітчизняного політикуму за часів каденції у Білому домі Барака Обами, точніше 2016 року.

Посол США в Україні Марі Йованович

Цю інформацію Луценко озвучив в інтерв’ю американському політичному виданню Hill TV. Це стало вагомим аргументом на користь Трампа, який з усіх сил відбивається від звинувачень у контексті справи Манафорта. Мовляв, дивіться – і Обама був нічим не кращий.

«Багато хто в Україні у зв’язку з цим скандалом переживає очевидне дежавю – ми це вже проходили 2016-го, коли добродій Лещенко оприлюднив інформацію проти Манафорта, відкрито граючи на боці кандидата в президенти Гілларі Клінтон. Але переміг Трамп – і стосунки офіційного Києва з Білим домом відчутно охолонули. Цього разу українські політики втручаються в американські справи нібито на боці республіканців. Але все може змінитись за кілька років, а недобрі спогади залишаться…

Така непродумана активність може дорого коштувати державі. Ці заяви вже жорстко розкритикував Держдепартамент – попри політичні протиріччя, на зовнішній арені американські політики намагаються зберігати послідовну дипломатичну лінію. Києву слід адекватно оцінювати власні сили і місце на міжнародній арені.

На чиєму боці грає Луценко? Чи гадає, що такі вибрики врятують його патрона на президентських виборах? Посварити Україну з ключовим партнером і союзником – чим не почесна місія для агента Кремля? Уряду та Президенту варто відповідно прореагувати на це», – вважає експерт.

Читайте: Британським лівим не вдасться змінити курс на вихід з ЄС – експерт

Меркель чи Порошенко – хто ж насправді проти кораблів НАТО на Азові?