Олександр Карамушка погорів на хабарі в понад 47 тисяч доларів

Обвинувальний акт стосовно офіцера контррозвідки Служби безпеки України Олександра Карамушки, якого НАБУ піймало на хабарі у 47,5 тис. доларів, скерували до суду. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.  

«10 грудня  обвинувальний акт стосовно посадовця СБУ, викритого на отриманні 47,5 тисячі доларів від осіб, які в незаконний спосіб отримали громадянство України, скеровано до Голосіївського районного суду Києва», – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що розслідування завершене і стосовно його спільника.

«Слідство зібрало достатньо доказів на підтвердження того, що підозрюваний володів інформацією, яка свідчила про отримання низкою іноземців посвідок на проживання в Україні через укладання фіктивних шлюбів із громадянками України. Доступ до таких даних відкривав можливості для шантажу та вимагання неправомірної вигоди, чим і скористався співробітник СБУ», – йдеться в повідомленні.

Карамушку (який, згідно з повідомленням НАБУ, є чинним керівником структурного підрозділу одного з міжрайвідділів Головного управління СБУ у Києві та Київській області) обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 368 ККУ (отримання хабара службовою особою).

Його спільнику – фізичній особі – інкримінують ч.5 ст.27 (види співучасників), ч.4 ст.368 (отримання хабара) ККУ.

Нагадаємо, офіцера контррозвідки СБУ Олександра Карамушку затримали 24 квітня. У Національному антикорупційному бюро заявили, що викрили посадовця на отриманні 47,5 тисяч доларів хабара. Директор НАБУ артем Ситник повідомив, що ця справа є продовженням «операції, яка була зірвана працівниками СБУ у грудні 2017 року».

Пізніше співробітнику СБУ і посереднику повідомили про підозри. У САП заявляли, що проситимуть суд обрати міру запобіжного заходу у вигляді арешту або 8 мільйонів гривень застави.

З травня стало відомо, що Олександр Карамушка вийшов під заставу в 1,2 мільйона гривень. Гроші за нього внесли родичі.

Читайте: СБУшник-хабарник має землю під Києвом і будинок на 300 «квадратів»