Відомий адвокат Марк Фейгін прогнозує нові політичні убивства

Російська влада продовжить практику політичних убивств. Усе заради оборони від викликів, які пред’являє суспільство, і – усунення політичних опонентів. Цей прогноз зробив відомий адвокат Марк Фейгін в інтерв’ю Апострофу.

«Політичні вбивства будуть, у мене немає жодних сумнівів. По-перше, тому що рано чи пізно щось та відбувається, це відбувається скрізь: і в Україні, і в Росії», – переконаний адвокат.

За його словами, в Росії замовлення політичного вбивства «іде від самого верху влади».

«Навіть якщо безпосередньо замовниками вбивства не є бенефіціари цієї системи, у широкому розумінні система сама хоче цих вбивств, тому що саме так вони уявляють собі оборону від викликів, які пред’являє цій системі суспільство», – запевнив Фейгін.

Також він підкреслив, що громадянське суспільство в Росії «кволеньке, аморфне, розрізнене». Однак російська система саме так «в якості інструментарію реалізує плани свого захисту».

Як зауважив юрист, в Росії вбивають активних, занадто гучних, публічних, хоча й відбувається це не часто.

«Звичайно, не можна сказати, що практика політичних вбивств настільки обширна, але вони відбуватимуться, тому що, з одного боку, істерія, яка підтримується кремлівською пропагандою, ділить суспільство на лояльних та нелояльних, на «п’яту колону» і більшість, і тому завжди ці настрої будуть інспірувати зверху, викликати бажання вирішити всі проблеми разом, убивши людину. Як кажуть, немає людини – немає проблем», – наголосив Фейгін.

Він також висловив переконання, що в Росії продовжаться вбивства саме політичних опонентів, оскільки в них немає жодних можливостей для дій у відповідь, «ненасильство для них є важливішим принципом, ніж для влади».

«Владі потрібно, щоб влада не змінювалася ніколи. І тому вибіркові політичні вбивства можуть бути».

«Інша справа, що ми не знаємо, куди камінь впаде, чи якийсь окремо взятий божевільний вирішить розправитися з опонентами, чи це буде замовлення з вбивствами на мосту перед самим Кремлем. Замовне вбивство і відрізняється тим, що воно планується, підбираються засоби, люди, умови для приховування створюються впливовими людьми, а не чабанами і колгоспниками, які брали участь у вбивстві Нємцова. Куди важливішою є влада, яка покриває ці вбивства, ось вона несе головну відповідальність», – підсумував адвокат.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ