Експерт прокоментував резонансну заяву Порошенко про можливий напад російських військ

Військовий експерт Ігор Козій у коментарі 24 проаналізував заяву президента Порошенка про можливість нападу російський військ на Україну з Придністров’я, що вже встигла наробити галасу у ЗМІ.

За словами фахівця, у Кремлі уже давним-давно відпрацьовували варіанти повномасштабного наступу на Україну. Згаданий сценарій розглядається як можливий – є певні факти, які це підтверджують.

Тим не менше, не слід  забувати, що є багато стримувальних факторів, які не дозволять сьогодні Росії розпочати агресію прямо зараз.

Експерт переконаний, що насамперед таким фактором є Збройні Сили України, які мають дуже потужний моральний компонент, який наразі перебуває на дуже високому рівні.

«Якщо до цього компоненту будуть додаватися не макети бойової техніки, а реальні бойові машини і реальні бойові можливості, то боятися особливо не потрібно. Але до варіанту повномасштабного вторгнення треба постійно готуватися, відпрацьовувати різні оперативні завдання, посилювати повітряний компонент», – підкреслив Козій.

До того ж, як він висловив думку, загроза нападу російських військ із Придністров’я є мінімальною, хоча нею не слід нехтувати.

За словами фахівця,  реальна чисельність російського контингенту там складає близько одного підсиленого полку. І про це знають і РФ, і в Україні. Тому все, що можуть зробити ці підрозділи – завдати додаткового удару.

Коментуючи скупчення російських збройних сил і техніки біля українських кордонів, про що заявив Порошенко, експерт наголосив, що кидатися такими фразами публічно нерозумно, та ще і перед керівним складом ЗСУ.

«Кого цим лякають? Керівний склад, населення? Таке відчуття, що влада хоче використати внутрішні події в Україні, зокрема блокування ОРДЛО, для свого підсилення. Це питання до Адміністрації Президента: хто створює таку недолугу ситуацію, хто кого провокує: влада народ чи навпаки?».

Також він зауважив, що в російської армії техніки значно більше, ніж у нас. До того ж перекинути техніку, в тому числі повітрянодесантні війська, можна. Але це не пройде непоміченим, оскільки в України є відповідні розвідувальні структури, які вже навчилися ефективно працювати.

«Хоча є питання, чи пройшла повна чистка в системі зовнішньої розвідки, оборони і служби безпеки? Питання цивільного демократичного контролю залишається відкритим, а влада нічого не робить, щоб це було реалізовано коректно правильно з урахування подій, які відбуваються в Криму і на Донбасі», – підсумував військовий експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ