У Росії проти Володимира В’ятровича порушили кримінальну справу 

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу проти голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича. Російські слідчі звинувачують його у «реабілітації нацизму». Про це повідомляє прес-служба СК РФ.

У російському відомстві стверджують, що В’ятрович, використовуючи своє службове становище, «діючи під виглядом всебічного вивчення історії української держави» і увіковічуючи пам’ять учасників українського визвольного руху, заперечує їхню приналежність «до військ СС та їхню участь у військових злочинах проти мирного населення».

У СК РФ заявили, що «героїзація нацистських злочинців» не може залишитися без належної уваги, і пообіцяли продовжити роботу з виявлення та припинення подібних «злочинів».

Коментуючи порушення справи проти нього в РФ, В’ятрович написав у Facebook: «Російська гарячка – вона нещадна».

«Следственний комітєт, ви забиваєтєсь! Ні Володимир В’ятрович, ні політика національної пам’яті України, ні наша історія не є у сфері юрисдикції Росії (…) Україна – суверенна держава, і якась псевдоюридична маячня Російської Федерації не поширюється на територію України і на мене, як на її громадянина», – додав голова УІНП.

В’ятрович наголосив, що з історичної точки зору російське «слідство» дійшло смішних висновків.

«На відміну від цього комітету, я ретельно вивчав матеріали Нюрнбергського процесу, які, на жаль для «слідчих», ніколи не були видані в повному обсязі російською мовою.
Очевидно, не випадково, тому що саме в матеріалах Нюрнбергського процесу є документи, які свідчать про боротьбу Організації українських націоналістів проти нацизму. Очевидно, що ці документи суперечать установкам радянської, а тепер – сучасної російської пропаганди про нібито колабораціонізм бандерівців. Саме тому ці документи ніколи не були опубліковані в Російській Федерації. Росія відтворює радянські міфи, пов’язані з Другою світовою війною, які не мають нічого спільного ані з рішеннями Нюрнбергського процесу, ані тим паче з об’єктивом баченням того, чим була Друга світова війна. Зокрема, і для українців», – резюмував Володимир В’ятрович.

Следственний комітєт, ви забиваєтєсь!Ні Володимир В’ятрович, ні політика національної пам’яті України, ні наша історія…

Gepostet von Volodymyr Viatrovych am Donnerstag, 14. März 2019