За словами Зеленського, жителі окупованих територій не повинні втрачати зв’язок із Україною

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має повертати не лише свої території, але і своїх людей. У цьому контексті він наголосив, що неважливо, якою мовою вони спілкуються. Про це глава держави заявив під час конференції з питань реформ в Україні у Торонто, передає його прес-служба

«Вони не повинні втрачати зв’язок із Україною. Це наші громадяни. І сьогодні їм страшно. Вони мають український паспорт, їм дають «паспорти» «ЛНР» і «ДНР», а тепер пропонують ще й російські. Страшно, бо їх намагаються збити з пантелику у питанні «Хто ми?». Вони – українці. Якою б мовою вони не спілкувалися. І ми повинні усвідомити це усією країною, якщо дійсно хочемо їхнього повернення. Очевидно, що це складне питання, яке постало перед Україною. Ми ніколи не втомимося повторювати: Донбас і Крим – це Україна», – наголосив президент.

За словами Зеленського, те, що Донбас і Крим – Україна, має почути і зрозуміти керівництво Росії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, під час зустрічі з керівництвом Світового конґресу українців та Конґресу українців Канади в Торонто Володимир Зеленський заявив, що захищатиме українську мову.

Нагадаємо, нещодавно глава Офісу президента Андрій Богдан заявив, що не проти надати статус регіональної російській мові в Донецьку та Луганську, якщо ці території визнають, що є частиною України.  Водночас Богдан проти другої державної мови в Україні.

Пізніше представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук підкреслив, що заява Богдана про регіональний статус російської мови на Донбасі є його особистою позицією.