Російські бойовики
Невдоволені «керівництвом» бойовики залишили позиції в районі Дебальцевого

26 серпня з опівночі та до 18-ї години ситуація в зоні проведення антитерористичної операції залишалася стабільною. Російсько-терористичні угруповання, намагаючись втягнути українські війська у більш активну фазу бойового протистояння, продовжували обстріли позицій сил АТО здебільшого зі стрілецького озброєння. Також упродовж доби були зафіксовані випадки застосування озброєння, калібр якого перевищує 100 міліметрів, зазначили у прес-центрі АТО на сторінці у Facebook.

Так, неподалік Донецька близько опівночі, по українських позиціях в Опитному бойовики вели вогонь зі 122-міліметрової артилерії, танку та 120 міліметрових мінометів. А майже о 2 дня, продовжуючи тактику «випаленої землі», окупанти з мінометів калібру 120 міліметрів били по цивільних будинках у Красногорівці, передали у штабі.

«На Артемівському напрямку близько опівночі під вогонь 152-міліметрової артилерії ворога потрапили наші підрозділи у селищі Зайцеве. А о 13.10 зі 122-міліметрової артилерії, та о 14.25 з мінометів калібру 120 міліметрів, злочинці обстріляли сили АТО в Луганському», – йдеться у повідомленні.

«Водночас, за нашими оперативними даними, серед особового складу незаконних збройних формувань постійно виникають фінансові протиріччя, зростає невдоволення діями керівництва, що призводить до вживання спиртних напоїв та масового дезертирства», – зазначили у штабі. Так, нещодавно, бойовики 12 «батальйону територіальної оборони» терористичного угрупування «ДНР», самовільно залишили позиції в районі Дебальцевого і повернулися додому. Як пояснили у штабі, «основним аргументом, обдурених російською пропагандою чоловіків, було небажання марно гинути за незрозумілі ідеали і чужі гроші».

Як повідомляли раніше в прес-центрі АТО, на тимчасово непідконтрольній території України ватажки терористичної організації «ДНР» створили «молодіжну добровільну дружину», аби збирати оперативну інформацію, розганяти стихійні мітинги та заарештовувати незадоволених.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ