Конституційний суд 11 червня розглядає звернення нардепів про неконституційність указу президента про розпуск Верховної Ради

Надійшло повідомлення про мінування Конституційного суду України, який 11 червня розглядає звернення нардепів про неконституційність указу президента про розпуск Верховної Ради. Про це інформує УНН

«Зараз їдуть вибухотехнічні служби перевіряти будівлю», – повідомили працівники УДО.

За їхніми словами, інструкцій щодо евакуації поки не надходило.

Як відомо, 11 червя під будівлею Конституційного суду України триває мітинг противників рішення про розпук Верховної Ради. Активісти вважають, що, вирішивши розпустити Верховну Раду, Президент України грубо порушив Конституцію України, і вимагають скасувати відповідний указ.

Мітингувальники тримають плакати з написами «Ні конституційному перевороту», «Зеленський, не ганьби Конституцію!», «Бережи Україну, КСУ!».

Сам президент Зеленський у вівторок приїхав на засідання суду, однак залишив його незабаром після прибуття. Він з’явився в залі після того, як голова КСУ Наталя Шаптала оголосила про відкриття засідання. Всього участь в засіданні у справі про конституційність розпуску ВР беруть 17 суддів КСУ. Також на засіданні присутні депутати, які підписали подання.

Перед тим, як залишити засідання, Зеленський виступив з промовою. Він зазначив, що вперше президент прийшов до Конституційного суду, а не викликає суддів до себе.

«Не мені розповідати вам, що таке дух і буква закону. Я впевнений, що рішення про розпуск Верховної Ради відповідає обом цим критеріям», – заявив президент.

За його словами, про відповідність «духу закону» свідчать багато чинників. Зокрема, громадяни України не вірять Раді.

«І зараз суспільство дуже уважно стежить за цією справою. Ви точно все про це знаєте. І, думаю, приймете справедливе рішення, за яке нам не буде соромно. І перед своїм народом, і перед усією Україною, і перед нашими дітьми», – сказав Зеленський.

Після цього президент заявив, що залишає залу Конституційного суду, щоби ніхто не міг сказати, що рішення ухвалювали під тиском.