евтаназія
Прихильники евтаназії у Франції домоглися ухвалення закону з дозволом тримати пацієнтів під наркозом до смерті

Французький парламент ухвалив закон, який дозволяє лікарям тримати невиліковно хворих пацієнтів під наркозом до смерті, але забороняє евтаназію, повідомляє Associated Press.

Як зазначається, після кількох років напруженої дискусії щодо цієї проблеми законопроект ухвалили нижня палата країни і Сенат. Новий закон дозволить пацієнтам просити лікарів про «глибокий, тривалий седативний ефект зміни свідомості до самої смерті», але лише тоді, коли їхній стан може призвести до швидкої смерті.

Закону зняв заборону на седативні та знеболювальні препарати, «навіть якщо вони можуть вкоротити життя людині». Нові правила також застосовуватимуть до пацієнтів, які не в змозі висловити свою волю. У таких випадках лікарі матимуть консультації з членами сім’ї.

У законі уточнюється також, що пацієнти можуть обрати – бути їм під наркозом вдома чи в лікарні.

Дебати щодо евтаназії поновились у Франції через справу Вінсента Ламберта, який вісім років перебуває в комі після автомобільної аварії.

Нагадаємо, евтаназія легалізована в Швеції, Голландії, Бельгії, Люксембурзі, Канаді, а також в деяких штатах США. У Швейцарії та Німеччині лікарі мають право готувати коктейль зі смертельних ліків, але вони не можуть фізично дати його хворим. Ті мусять випити смертельний коктейль самі.