Для реабілітації бійців АТО після війни почали використовувати собак, коней і бджіл
Для реабілітації бійців АТО після війни почали використовувати собак, коней і бджіл

В Україні опановують незвичайний вид реабілітації для бійців, які повернулися з зони бойових дій. Тим, кому після повернення потрібна психологічна допомога, тепер нерідко прописують каністерапію – лікування за допомогою спеціально навчених для цього собак. Терплячі хвостаті лікарі, після відповідного дресирування, здатні навіть витягти людину з депресії, кажуть лікарі, передає Сєгодня.

На виставці собак, яка пройшла в Києві у вихідні, фахівці розповіли, що «цілителями» можуть стати навіть безпородні пси. Так, за словами керівника одного з реабілітаційних центрів Анни Горошко, частина бійців, які повернулися з війни, відмовляються контактувати з іншими людьми. Таким пропонують собак–«лікарів». «Спілкування з собакою – це «міст», що виводить до нормального життя. Адже у собак є здібності відчувати людину і розуміти, чим саме можна допомогти, – говорить Горошко. – Спочатку тварина тестується на стійкість психіки і проходить курс навчання. Наприклад, має знати, як рухатися, перебуваючи поруч з бійцем, не робити різких рухів при гучних звуках і оплесках. Крім того, собака повинна бути привчена до того, що її можуть вести по вулиці на двох повідках – кінолог і боєць».

Варіанти лікування бувають різними: проживання собаки в будинку бійця, зокрема, й тимчасове – так звана перетримка. За розповідями активістів, бійцям пропонують гуляти з собаками, грати. Тривалість лікування – близько року.

Ефективність «собакотерапіі» підтверджують і на фронті: «Після дня боїв ми з нашою дворнягою Лізою, яка прибилася до загону, майже всі возимося, граємо, готуємо їй їжу… Це повертає в реальний світ – де є місце для добра й ніжності. До того ж, собаки – дуже вірні. Це змушує згадати, що не всі схильні до зради», – розповів солдат Іван.

Волонтери кажуть, що, крім собак, зараз для реабілітації бійців використовують також коней і навіть бджіл. Відомий волонтер Іван Звягін каже, що зараз не рідкість, коли власники коней бійцям пропонують відновлювати сили за допомогою іпотерапії (лікування кіньми), а бджолярі – за допомогою бджіл. «Під ліжко, на якому лежить боєць, ставляться кілька закритих вуликів з бджолами. Їх дзижчання – дуже мірне й спокійне. Воно знімає стрес, і допомагає хлопцям спокійно заснути», – говорить Звягін. А їзда на коні відволікає і дозволяє забути жахи війни, пояснюють психологи.

А вже через два роки, в 2017 році, в Україні вперше пройде «собаче Євро»: за словами президента Кінологічної спілки України Георгія Онищенка, на цьому чемпіонаті серед близько 15-18 тисяч учасників різних порід виберуть чемпіонів Європи – найкращого пса і суку.

До слова, у зоні проведення антитерористичної операції волонтери проводять сеанси так званої “»еко-арт-терапії» для військовослужбовців. Волонтери разом з бійцями створюють оригінальні вироби зі скла, металу або паперу. Матеріалами слугують деревина, осколки снарядів, відстріляні гільзи та інші підручні засоби.

Читайте: Військові показали легендарних «бійців»-кошенят – «Града» та «Урагана»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ